Görünenin Tersi Mutluluksa?


 

Canım Takipçilerim

Sevginin kaynağının gücü adına yaşam bizimle her an sarkastik bir şekilde eğlenirken 🙂 bizler sanki bu dünyayı kurtaracakmışız ve bildiklerimiz tek doğruymuş kafasında ilerliyoruz.

Kendimizi inanılmaz özel, güçlü, yüce yada artık bir hal zannederken Hollywood yıldızı bile olsak maksimum 50 seneye unutuluyor ve yerimize bin kişi daha da iyi deneyimlerle gelmiş oluyor. Kendimizi ve hayatımızı yargılar ve beğenmez yada çok beğenirsen bir bakıyoruz toprağın altındayız ve bizsiz dünya yok diye düşünürken biz toprak altında erirken dünya ve herkes kaldığı yerden devam ediyor.

Hayatınızı adadığınız çoluğunuz çocuğunuz, aileniz veya eşiniz bile siz toprak altında çürükken dans ediyor, gülüyor, eğleniyor, ağlıyor yada birşekilde yaşamına devam ediyor.

Sonuç olarak her kim ve ne olursak olalım kadar ciddiye alacağımız şey bu dünya yada kimliğimiz veya bedensel varlığımızın ötesinde bilincimiz!

Kimliklerimiz ölümsüz olacak kadar ünlü başarılı olsa dünyayı kurtarsa bile yine de ölümlüler.

Gerçekte asıl ölümsüz olan bizlerin ruh, enerji, bilinç yada artık her ne diyorsanız bu dünya var olmadan öncede olan ve bu dünya yok olduktan sonrada olacak olan sonsuz ölümsüz bilinçlerimiz!

Bizler tüm var oluş olmadan önce olan ve var oluş deneymşnşn her adımından defalarca geçmiş olan kadim sonsuz edebi asıl bilincin bir parçası olan uyuyan bilinç parçalarıyız.

Aynı şuna sizin yaşamın içinde kullandığınız bilincinizin ötesinde aslınd abilinç altınızda uyanık olmadan çalışmaya devam eden bilinç altınız gibi…

Allah, Tanrı, Ulu Tengri, Yüce Bilinç veya evren her ne derseniz diye bilirsiniz onun tek stediği bizlerinde uyanması ve bilinçsiz bilinç parçalarının onun bilinç seviyesine gelmesi.

Bu yolda ilerlerken bazen hayatımızda gördüğümüz herşeyin gördüğümüz gibi olduğunu düşünüyoruz çünkü tek açıdan bakıyoruz. Aslında belki tersinden baksak çok daha güzel olduğunu görebiliriz. Tutulduğumuz ve asla bozulmasını istemediğimiz yaşamlarımızın belki tersi olduğu halinden bin kat daha rahat ve güzel olabilir. Herşeyin gölge yanı yada aydınlık tarafı, içi ve dışı veya üstü altının bambaşka tadı lezzeti güzellikleri vardır.

Kendinizi bir şehir insanı olarak görürken belki bedenleriniz şehrin içindeki enerjiden tükenmiş gibi hissediyor olabilir yada çok içinize dönük ve hayattan kopuk kapalı bir hayat yaşıyorsanız belk bilinciniz körelmeye başlamış artık şehre kalabalığa girmeniz gerekiyor olabilir. Belki de hepsini birden yapmak ve hayatın içinde bir denge yakalamak gerekiyordur.

Bu yaşamda bilincinizin aracı olan bedenlerinizi adeta arabanız evinize iyi baktığınız gibi bakmanız, yoga ile esnemeniz açmanız, vegan beslenerek enerjisini rahatlatıp yükseltmeniz ve hertürlü meditasyon, terapi, bilinç altı çalışması, olumlu pozitif düşünce afirmasyon ve farkındalık çalışmaları ile bilincinizi geliştirmeniz bu hayatta ki en önemli noktanız olabilir.

Yaşamın size verdiği herşeyin sınırsız kaynaktan geldiğini ve hiç birşeyin sizde kalmayacağını çünkü hayatın harekete ve akışın ta kendisi olduğu gerçeğini bilerek ilerlememiz çok önemlidir. Bir kişi yeterli uzunlukta yaşarsa zengin, fakir, sevilen, sevilmeyen, aşık olunan ve nefret edilen, mutlu ve mutsuz herşeyi deneyimleyebilir çünkü hayat bilincin kendini geliştirmesi ve tüm farklılıkları kucaklaması için çeşitlilikler yaşatır ki bir noktaya takılı kalmasın oyüzden yaşam sizi zorlamadan ‘ARTIK BIRAKIYORUM, PES EDİYORUM, BİLDİĞİM HİÇ BİRŞEYE TUTUNMADAN YAŞAMIN BENİ EN MUTLU OLACAPIM BLİNCİMİN KOLAYLIKLA YÜKSELECEĞİ VE NEŞE İÇİNDE AYDINLANMAYA UYANIŞA ULAŞACAĞIM, BU DÜNYADAN TATMİN BİRŞEKİLDE GİDECEĞİM NOKTAYA YAŞAMIN BENİ AKIŞTA GÖTÜRMESİNE İZİN VERİYORUM!’ Demeliyiz çünkü istesek veya istememekte yaşam bizi oraya doğru götürüyor ama bizler bireylere tutulduğumuz için zorlanıyoruz. Çok yakıştığımız ve tutunup bırakmadığımız noktada yaşam gerekirse binaları yıkıyor, aileleri yok ediyor, herşeyi elimizden alarak bizi tutulduğumuz kimlikleştirdiğimiz ve çok önemli zannettiğimiz herşeyden kurtarıyor.

Bunu bilir fark eder biraz baş aşağı kendimizi sarkıtırsak belki çok önemli bir özgürleşme, aydınlanma ve uyanış yaşarız. Elinde sonunda bu yaşamımızda veya başka bir yaşamda yaşam bize zaten bunu yaşatacak oyüzden kasmaya gerek yok. İlahi kaynağın, yaşamın yada artık ne olarak adlandırmak isterseniz isteyin ben ona SONSUZ EBEDİ ASIL BİLİNÇ diyorum.

Sonsuz ebedi asıl olan bilincin karşısında hiç kimse yada hiç birşeyin direnebilecek bir güç yok.

Oyüzden en iyisi ona istediğini verin ve bilincinizi yükseltmeye kendini açın ve ona izin verin ki sizi istediği noktaya götürsün. Eğer direnirseniz biraz döve döve götürebiliyor 🙂

Sizi seven bir Can…

(2) Comments

  1. ❤İzin veriyorum. Akışa inanıyorum, akışa güveniyorum. Bundan daha iyi nasıl olur, sonsuz olasılıklar nelerdir?
    Emeğine sağlık Canım Can, yine muhteşem bir yazı olmuş❤

Leave a Reply