HAYAT ÖDÜLLÜ BİR ÖĞRETİ


Canım Takipçilerim,

Hayatımın içinde yaşadıklarımın arkasından farklı farkındalıklar ve aydınlanmalar yaşarken yazacak bir çok konu ortaya çıkıyor ama oturup yazmıyorum.

Bol bol yazmam için bana bastırın hahahhaaa

Astroloji ve numeroloji haritalarıma göre zaten yazmam lazım. Asıl yazdığım zaman hayatımdaki herşey çok daha güzel akıyor ve güzelleşiyor.

Saçma bir şekilde yazmayı son 2 yıldır çok ihmal ediyorum. Aslında saçma değil nedenini biliyorum ama artık hiç birşeye takılmadan tamamen yazmaya odaklanmam lazım.

Yıllardır her kitabım ve köşe yazımda hatta video ve söyleşilerimde devamlı tekrar ederek söylediğim sözün ne kadar doğru ve gerçek olduğunu günden güne daha iyi anlıyorum.

Herzaman söylediğim gibi ‘Hayatımda karşıma çıkan her insana bir öğretmen gözü ile bakıyorum’ demişimdir. Bu sözü ciddi birşekilde hayatınızın her bir noktasına yazmalısınız.

Zaman ile bu kafaya girdiğiniz zaman yaşamın size olaylar ve başka insanlar tarafından sizi daha iyi bir noktaya götürmek için devamlı bir öğreti sürecinden geçirdiğini görecek ve çok daha iyi anlayacaksınız.

Bu konu üstüne ayrıca yazacağım ama çekim hissettiğiniz herkes ve herşey çok kolay ve size mutluluk getirecek demek değildir tam tersine bazen acı ve üzüntü de getirebilir!

Sizde herşey bu kadar güzel akmıştı ve tüm yaşam aslında o yolda ilerlememi göstermişti ama neden böyle oldu diye hayal kırıklığı yaşayıp ona takılı kalabilirsiniz. Asla hiçbirşeye veya hiç kimseye takılı kalmamalı ilerlemeye devam etmelisiniz.

Acı çekiyorsanız hemen ara sürece takılmanın yerine çözüme yönelmelisiniz. Ben ne zaman bir sorun ile karşılaşsam buradan öğrenmem gereken ne diye sorarım.

Yaşam ile konuşun çünkü sizi dinliyor. Sonsuz bilinçten hatalarınızı gösterdiği gibi anlatmanızı sağlamasını isteyin.

Aslında gerçek şu ki hayatınızda en şikayet ettiğiniz durumların tam sizdeki yansıması mutlaka karşınızda ki insanlarda vardır.

Birdahaki ki yazıda bu yazıda yazdıklarım üstünden açıklamaya devam edeceğim.

Son not olarak buraya yazmak serdiğim soru ‘Hayatınızda istediklerinizin olması için çevrenizdeki insanlara nasıl roller oynuyorsunuz?’ Diye sormak istiyorum. Farkında olmadan girdiğiniz roller neler?

Hayatın öğretilerini almaya yönelirseniz ve öğrenmeye gönüllü olarak hiç vazgeçmeden ilerlediğiniz zaman hayat size hayallerinizin ötesinde ödüller verecektir.

Sizi seven bir Can…

(4) Comments

  1. Sen kesinlikle yazmaya devam etmelisin Can. Senin yazmaya, bizim de senin yazılarını okuyarak şifalanmaya ihtiyacımız var.
    Sen birtanesin. İyi ki varsın.

  2. Harikasın Can öğrencin ve okurun olarak söylüyorum lütfen yazmaya devam et seni seven ruhlara rehberlik et.

Leave a Reply