İstediklerim Nasıl Olacak?


Canım Takipçilerim

Hayatın içinde yaşadığımız biz zorlayan her olay aslında sonunda ölüyor olsak bile bizim için müthiş hediyeler barındırıyor.

Yaşam sadist yada vicdansız değil. Yaşam son derece adaletli bir sisteme sahip. Çünkü zaten herşeye hakim ve herşeyin kendisi olan sonsuz bilinç bizim içinden geçmekte olduğumuz herşeyin tüm farklı versiyonlarının içinden defalarca geçtiği için bizim nereden geldiğimizi ve nereye gitmekte olduğumuzu ve tam olarak nasıl bir durumun içinden geçtiğimizi ve bu durumun bizi nereye götürmekte olduğunu çok iyi biliyor.

Egolarımız yüzünden hiç birşeyi beğenmiyor yada direniyoruz. Elbette hayatın içind kendi gücümüzü elimize almalı, hertürlü iyilikleri yapmalı ve aydınlanıp tamamen uyanış yaşamak için gerekli herşeyi yapmalıyız. Aksi halde zaten yaşam gerekirse bizi öldürüp tekrar dirilterek birşekilde aydınlanmamızı alana kadar elinden gelen herşeyi yapıyor.

Çünkü sonsuz bilinç sizlerin deyimi ile ister Allah, Tanrı, Ulu Tengri, Evren, Yüce Yaratıcı yada her ne derseniz diyebilirsiniz bir anne ve baba’nın çocuğunu kendisi ile aynı bilinç ve konumda görmek istediği gibi bizler ile de kendi bilinç seviyesinde buluşmak istiyor.

Bu konu üste daha ayrıntılı yazacağım .

Bu yazı da vurgulamak istediğim eğer bir sevdiğiniz öldü yada ölmek üzere ise, aşk sevgi evlilik istiyorsanız ve olmuyorsa, para zenginlik başarı istiyorsanız olmuyorsa, hiç hak etmeyen insanların asla hak etmedikleri konumda olduğunu düşünüyorsanız yada dünyaya baktığınız zaman tamamen adaletsizlik ve kötülük ele geçirmiş gibi görüyorsanız ozaman siz söylemek istediğim bir cümle var:

Sen Allah değilsin, Tanrı değilsin. Gerçekte elbette onun bir parçasısın ama uyuyan ve bilinçsiz bir parçasısın. Yüzden Tanrıcılık oynamamalı ve herşeyin aslında bizi hayal edebileceğimizden çok daha fazla seven kadim kaynak tarafından düzenlendiğini ve hiç birimizin bu gördüğümüz kimlikler olmadığımızı hatırlamalıyız.

Peki ne yapabilirsiniz? Benim en sıkıştığım artık hiçbiryer yapamayacağım noktaya geldiğim zaman kullandığım bir tekniğim var. Ölümsüz bir varlık olduğunuz ve bu dünyaya aydınlanıp tamamen uyanışı elde etme adına geldiğimiz gerçeğini kalbimiz, aklımız ve tüm benliğimizde tutarak ‘Ben yapamıyorum siz yapın. Tamamen size bırakıyorum. Benim için en mutlu olacağım şekli ile siz yapın.’ Cümlesini teslimiyetle defalarca herhangi söyleyip yapabilirsiniz.

Çünkü sonsuz kaynağın size karşı olan sonsuz saygısından dolayı siz bireyleri yapmaya çalıştıkça asla müdahale etmez. Siz dua etseniz yardım isteseniz de sizin ne söylediğinizden çok ne yaptığnıza ve nasıl eylemlerde bulunduğunuza bakarak ona göre hareket eder.

Özetle bıraktığınız teslim olduğunuz, sevgide, pozitif enerjide, farkındalık ve iyilikte kalıp ilerlediğiniz zaman kaynak sizin için elinden geleni yapacaktır.

yazmaya devam edeceğim…

Sizi seven bir Can…

 

(6) Comments

  1. Her yazdığını okumak, aynen o birbirinden şifalı meditasyonlarını yapmak gibi Can. Kalemine, yüreğine, ruhuna, emeğine sağlık. İyi ki varsın. Aşk ve sevgi içinde sonsuz haz ve mutlulukla ruh eşinle bir ömür ve o ömürün içinde senin yolculuğuna, yazılarına ve söylediklerine eşlik etmek dileğiyle❤

  2. Can iyi ki varsin, ne guzel bilgiler paylasiyorsun youtube kanalinda da bahsetmistin.Yazdıklarını okumak daha çok aklımda kalıyor.Hep yaz hep okuyalim iyi ki varsin

  3. Harikasın ♥️♥️ ne yapmam gerek dediğim bir anda yazınile buluşmak… Can ‘a en iyi gelen CAN Aydoğmuş teşekkürler ♥️♥️♥️

Leave a Reply