Can Aydoğmuş İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokulu İstanbul Prestij Koleji’nde tamamladıktan sonra eğitimine İngiltere’de Egerton Rothesay School’da devam etti. Çocukluğunda yaşadığı bazı deneyimler sonucunda içsel yolculuklara çıkan yazar, 11 yaşında kişisel gelişim yöntemlerine ilgi duymaya başladı.

25 yıllık kişisel gelişim sürecinde İngiltere, İtalya, Almanya, Amerika ve Türkiye’de organizasyonel konstelasyon, kurumsal farkındalık, regresyon, hipnoterapi, NLP, lucid rüya, düşünce gücü, Vedik Astroloji ve bilinçaltı gibi konularda eğitimler aldı. Bu süreçte dünyanın en ünlü eğitmenlerinin asistanlığını, temsilciliğini ve etkinlik organizatörlüğünü yaptı. IACT Türkiye başkanlığını üstlendi.

Bir dönem hürriyet.com.tr ve Cnn Türk bünyesinde köşe yazarlığı yapan Aydoğmuş, bugünlerde motivasyonel konuşmacı olarak davet edildiği kurumsal şirketlere seminerler veriyor.

Instagram’da mavi tik sahibi 300 bin takipçili @canyaziyor hesabı, ayrıca çok sayıda aboneli Facebook, Twitter ve Youtube kanallarıyla Türkiye’nin sevilen influencer isimlerinden biri haline gelen Aydoğmuş, binlerce kişi tarafından izlenmeye, ayrıca hayvan hakları savunucusu ve kedi sevdalısı bir pati âşığı olarak aktif biçimde çalışmaya devam ediyor.

Küçük yaşta annesini, babasını ve ablasını kaybedip sokakta kalmasının ardından, ciddi zorlukları aşıp karanlıktan aydınlığa geçmeyi başaran Can Aydoğmuş, kendisini insanları sevgiye ve mutluluğa yönlendirmek adına paylaşımlar yapan bir yazar, blogger, vlogger ve influencer olarak tanımlıyor.

Ruh Eşin Nerede? kitabı, yazarın daha önce Doğan Novus’tan çıkan Aşka Yürü, Şifanın Eli ve Düşle İnan Yaşa kitapları ile Doğan Egmont Çocuk Kitapları’ndan çıkan Konuşan Kedi Matu kitabından sonra yayımlanan beşinci kitabıdır.

Ödülleri:

2017 Altın Kelebek Ödülleri –

En iyi Youtuber/Instagrammer adaylığı

2017 Altın Rehber TV Yılın En’leri –

(Düşle İnan Yaşa kitabı ile) En İyi Kişisel Gelişim Kitabı ödülü

2017 Moon Life Oscars (Moon Life Dergisi Ödülleri) –

En İyi Kişisel Gelişim Yazarı ödülü

2018 İnternet Medyası Yılın En İyileri –

Yılın Kişisel Gelişim Uzmanı ödülü

2018 Uluslararası Mevlânâ Barış Ödülleri –

Yılın En İyi Yazarı ödülü

can-hurriyet