EN BÜYÜK MÜCADELE KENDİMİZLE


Sevginin Kaynağının Gücü adına…

Canım takipçilerim hepinizi kaynaktan seviyorum…

İnsan bedenindeki sonsuz bilinçler kendilerinin düşünceler olduğunun ilizyonunda, birtaraftan bedenin isteklerini kendi istekleri sandıkları anlarda hayatlarının en büyük mücadelesini vermeye başlıyorlar. Aslında şu dünyadaki en büyük savaş insanın kendisi ile verdiği savaştır.

Bedenimizin bir bilinci var ve yediklerimiz çevresel koşullar yada çevresindeki sahip olduklarına göre farklı şeyleri yemek, içmek isteyebiliyor, yedikleri ve çevresindeki enerji ve bilinç akışları üstünden farklı tepkiler verebiliyor.

Bedenimizin, düşncelerimizin ve duygularımızın efendisi olma yolculuğumuzda en büyük sınavlarımızı yaşıyor ve öğretilerin içinden geçiyoruz. Yaşamımızda değiştiremeyeceğimiz hiç birşey yok. Güç tamamen bizde ama soru şu biz kimiz? Biz bu beden, bu düşünce ve duygular mıyız? Yoksa bu bedenin içinde yaşayan sonsuz ve ölümsüz varlıklar mıyız? Siz kendinizi hangi olarak görür ve kabul ederseniz o şekilde deneyimlersiniz.

Hayatımın çoğunluğu hep bu bilinç üstüne düşündüm ve çalıştım ama 38 yaşım ile beraber ölümsüz sonsuz bir bilinç olduğum gerçeği ile daha fazla yaşamaya başladım. Bedenin efendisi olmaya davada fazla odaklanıyorum. Düşüncelerimin ilizyonlarını ve duyguların akışını kendimden bağımsız olarak daha net görüyorum. Elbette içinden geçtiğimiz bu dünya yolculuğumuzda tamamen aydınlanmış ve dünya ilizyonundan kopuk yaşamadıkça astroloji haritamızda gösterilen yolculukta hayatımızda çeşitl konular gündeme gelebiliyor. Bunlara sağlık, ilişkiler, aile, anne ve baba, kardeşler, iş, itibar, para ve duygu düşünce ilizyonları gibi bin çeşit konu kendini gösterip tamamen aydınlanmamız ve artık yaşam denilen oyuna tutunmamız için hertürlü herşey kaynak bize yapıyor.

Bilinciniz yükseldikçe ağzınızdan çıkan sözlere kaynağın verdiği tepkiler daha hızlı oluyor.

Birisine çirkin dediğinizde tak diye egonuzu kırmak için suratınızda kocaman sivilceler çıkabiliyor Hahahaha başkasının zekasına laf söyleyince birden birşeyleri unutu veriyorsunuz hahahhaaa gibi gibi özetle aslında kaynak her an ‘gerizekalı sen kendini ne zannediyorsunuz! Senin egonu yerle bir ederim!’ Diye biliyor ve ediyorda 🙂 kendini çok güzel özel kültürlü harika birşey diye görürken bir bakıyorsun hasta olmuş ölüyorsun yada hayatta öyle bir noktaya geliyorsun ki inandığın güvendiğin hiç birşey seni kurtaramıyor! Aslında bunların hepsi kaynağın bizlerin tutunduğu inanç ve kalıplarımızdan hatta kimliğimizden kurtulmamız için birer araçlar! Öldüğünüz zaman bedenden özgürleşecek bir bakıyorsun ölümsüz bir varlıksın ve dünyada yaşadığın inanılmaz önemli ve büyük zannettiğin yaşamın sadece gerçek varlığının yaşamının bir toz tanesi 🙂 Oyüzden kendinizi dünyaca ünlü başarılı olmanızda çok birşey zannetmeyin.

Bütün holding sahiplerinin katıldığı, devlet yöneticilerinin de katıldığı çok önemli br etkinliğe gitmiştim. Dünya çapında bir ödül alan bir adam için yapılan bir etkinlikti adam ile fotoğraf çekilirken adam başını çevirip selam bile demedi 🙂 sanki dünyayı o yaratmış 🙂 egosu dağları aşmış kendini kaybetmiş 🙂 değil dünyanın en önemli ödüllerinden birini Allah beden alıp insan al senin olsun bütün dünya dese bu kadar ego yapacak birşey yok. Zaten yıllar içinde çokta önemli birşey olmadığını bir iki kitapta adı geçen bu dönem için bir malzemeden çok daha ötesi olmadığının hayatının sonuna doğru farkına varır. Ego çok korkunç birşey insan egosundan dolayı tüm sonsuzluğa kendini kapatıyor ve sevgi akışından kopuyor.

Bu kadar kendimizi kaptırmamalıyız. Hayatım boyunca egomun üstünde hep çok çalıştım. Benim astroloji haritamda egom çok düşük görünüyor ama yinede spiritüel egom yüksek olduğu için onunla üstünde çalışmaya devam ediyorum. Ruhsal olarak büyük aydınlanmalar, yükselişler yaşadıkça, uyanışlar ve ruhsal enerjiyle güçlere kavuştukça kişi her bekadan gerçeği bilse de bir türlü spiritüel bir ego kendini gösterebiliyor. Aslında sahip olduğumuz herşey herkesin ve kendimizi özel ve yüksek gördüğümüz her an bütünlükten koparıyoruz.

Ego bizi bütünlükten koparıyor. Bedenimizin gerçek benliğimiz olduğunu düşünmemiz bizi bütünlükten koparıyor, duygu ve düşüncelerimizin kontrolüne kendimizi bırakmamız ve onlar olduğumuzu düşünmemiz bizi bütünlükten koparıyor. Onun için ilk önce egomuz, bedenin istekleri ve kafamızdan geçenler ve gelip giden duyguları hepsini dışarıdan izler gibi izlemeli ve hepsine dışardan bakarak onların bizim üstümüzde değil bizim onların üstündeki gücünü daha fazla fark etmeliyiz!

Bu farkındalığa niyet koyduğumuz zaman bunun için ihtiyacımız olan herşey bize gelecektir ve vazgeçmediğiniz zaman yıllar içinde günden güne daha fazla kendi bu dünyasal varlığınızın efendisi olduğunuzu görecek ve çok rahat edeceksiniz.

Bu konuya devam edeceğim…

Sizi seven bir Can…

(3) Comments

  1. Merhaba Can. Seni takip ederek bir çok konuda içsel yolculuğa adım atmaya niyetlendim. Ama devam edemediğim yolumu bulamadığım bir yerde tıkanıyorum. Sanırım nerden başlamalı nereye bakmalı bilmiyorum. Senin benim gibilere rehber olacağını biliyorum. Kendi iç huzurumuzu, yolumuzu bulmak içinde bulunduğumuz hayatı en iyi versiyonuna getirmek için nerden başlamalı ne yapmalıyız , aydınlatır mısın bizi her zamanki gibi… Sevgi ve şükranla ❤️

    1. Canım takipçim YouTube kanalındaki Katıl butonundan Jüpiter üyeliğimi almanı ve hem astroloji hem mucizeni yarat sonrada ölümsüz gerçekliğine uyanış serisi ve oradak tüm meditasyonlarımı videolarımı sohbetlerimi herşeyi seyret uygula
      İhtiyacın olan herşeye ve fazlasına oraya buraya bin yere gitmene ve dünya kadar para harcamana gerek kalmadan hepsine ulaşacaksın. Oradaki deneyimlerin ve yolculuğunun devamında zaten ne yapman gerektiğini çok iyi biliyor ve yapıyor olacaksın. Seni seven bir Can….
      Astroloji istemiyorum dersen katıl butonumda Rahu üyeliğim var Jüpiter üyeliğimden 50 lira daha ucuz orada astroloji eğitimi olmadan diğer tüm saydıklarım var. O şekilde de alabilirsin ama bence Jüpiter üyeliğini al bana duacı olacaksın…

Leave a Reply