Kutlamalar Başladı! :) Doğum günümüzün önemi ve sırrı nedir?


Sevgili Günlükçülerim,

Benim için kutsal olan doğum günü ayıma girdik. Her sene doğum günü dönemimde içimi bir heyecan kaplar. Vedik astrolojiyi ve numerolojiyi öğrendikten sonra bu heyecanımın ne kadar önemli olduğunu anladım.

 

 

Doğum günümü hep büyük özenle kutladığım için bazı kişilerce eleştirildiğim yıllar içinde aldığım enerjisel, spiritüel ve kişisel gelişim eğitimler sayesinde aslında benim yaptığımın doğru olduğunu bin yerden teyit ederek her yıl coşkuyu arttırdım!

 

Coşkuyu arttırdığım diyorum çünkü kimi insanın düğününe gelen kişi sayısından çok daha fazla sayıda insan ile kutladığım doğum günlerim oldu. 🙂 Geçen sene ufak ama benim için özel bir grup ile doğum günümü kutlamamın yanında bir önce ki sene 300 kişilik bir doğum günü kutlaması yapmıştım.

 

Bu ay ilk doğum günü kutlamamı geçen 8 Ekim salı akşamı evine misafirliğe davet edildiğim Sabahat ve kızları Yıldız ile Umay ‘ın süprizleri ile kutladık. Gerçekten insanlara karşı olan sevgim ve güvenimden vazgeçmememin sayesinde hayatım hergün birbirinden güzel insanlar ile doluyor. Bunun için yaşama hergün şükrediyorum. Buradan hepinizin huzurunda Sabahat’a ve melek kızları Yıldız ile Umay’a kalplerinin sevgi bahçesini bana açtıkları için çok teşekkür ediyorum. Sabahat ile aramızdaki dostluk ve abla kardeş sevgisi okadar kıymetli bir hediye oldu ki gökyüzünden bir yıldızı alıp elime verseler ancak okadar özenle kalbimde taşıyabilirdim. Pastayı getirdikleri an yeni yaşımın hayallerimin ötesinde mutluluklar ile dolu olduğunu ve ışığımın tüm dünyaya yansıyacağını hissettim.

 

Elbette dileğimi de ona göre dilerken imajinasyon çalışmamıda yaptım. Ben her duam da ve dileğim veya niyetimde mutlaka istediğim şeyi imajine eder, 5 duyum ile hisseder ve arkasından sanki o olmuş aran 20 yıl geçmiş ‘aaa bak ozamanlar hayal ettim oldu, yaşadım ve aradan yıllar geçti.’ dediğimi hayal ederek imajinasyonumun geleceğine de gidip iyice gücünü perçinlerim.

 

Tabi bu ara hergün podcastlerimi yüklemeye devam ediyorum. Bugün ilk kez bloğumun astroloji köşesine bu dönem Jüpiter’in burçlara etkisine dair yorumlarımı koydum.

 

Tabii bu ara bu pazar günkü Dolunay öncesi hazır Ay yükselişte ve bütün gezegenler düz dönerken bütün yapmak istediğim şeyleri yapmak, başlangıçlarımı başlatmak gibi hedeflerim var. Yeni banka hesapları açıldı, başvurular yapıldı, yeni yazacağım kitapların başlangıçları yapıldı ve daha neler neler… Bugün Pınar ile yürüyüşe çıktığımız zaman Kasım ayında karşılıklı oturup yeni kitaplarımızı bitireceğimize dair sözleştik. Her anım ayrı bir yeni başlangıç adımı anlayacağınız.  Tabii o yüzden bayağı yoğun bir temponun içinde ilerlerken henüz 35 yaşıma gireceğim doğum günümü nerede nasıl kutlayacağıma dair bir program yapamadım. Eğer tavsiyeleriniz varsa lütfen benimle paylaşın.

 

İnsanın doğum gününü kutlaması aslında yaşama gelişini, annesinin ve babasının ona verdiği bu hediyeyi, hayatının geçmişini ve geleceğini kutlaması anlamına geliyor. Yeni doğum günü ile kişinin yeni yaşının astroloji haritası ortaya çıkıyor ve yeni yaşında neler yaşayacağı görünebiliyor. Tabi yeni yaşına girmesi ile doğum gününden sonra numerolojik olarak yeni bir döngü ve farklı bir eğitim sürecine giriyor.

 

 

Oyüzden çoğu insan kutlama gereği duymasa, yenin büyümesinden rahatsız olsa veya yaşını küçük söyleyerek aslında hayatı ile barışık olmasa da Doğum Günü inanılmaz önemli bir gün!

 

Bir kere ben her sene yaşım büyüdüğü zaman müthiş şekilde seviniyor ve kutluyorum. Çünkü her tamamladığım yeni yaşım benim için mezun olunmuş bir okul, başarı elde edilmiş bir oyun ve en önemlisi ödüllerim ile içinden çıktığım paha biçilmez belki de bir daha asla yaşamayacağım kıymetlim.

 

Aslında hayatın içinde hepimiz için en önemli konu yaşama nasıl ve nereden baktığımız. Yaşamı bir öğretmen yoksa bir işkenceci gibi mi görüyorsunuz? Yaşam size anne mi yoksa yaşam size düşman mı? Belkide kendi içinizde bunu fark edip artık ona karşı olan söylem ve düşüncelerinizi değiştirerek hislerinizi değiştirebilirsiniz.

 

Yaşama, doğumunuza ve doğum gününüze karşı hislerinizin değişmesi ile onlarında size karşı hisleri değişecektir.

 

Tabii bu sıralar benimde yaşamım bal dök yala değil. Zaten mümkünse bal dök yala olmasın şurada adım adım zayıflıyorum. Son bir senede 26 kilo verdim geriye kaldı 15 kilom. Önümüzdeki Aralık ayına kadar 15 kiloyu da vermeyi hedefliyorum.

 

Tabi Kasım ayında kendimi kitap yazmak için kapattığım o dönem bakalım nasıl olacak hahhahahahahaha 🙂

 

Yok yok başaracağım… Az kaldı… Dünya ışık saçan, daalll gibi… Can’ı görsün…

 

Yeni yaşıma ilerlerken en büyük kazanımlarım yazmayı bitirdiğim kitaplarım, hayatıma giren burada saymak ile bitiremeyeceğim kadar birbirinden güzel dostlarım ve yaşadığım farkındalıkların getirdiği aydınlanmalar.

 

8 Ekimde yeni banka hesabımı açtım. Bakalım hayallerimizin ötesinde nasıl mutluluklar olacak?

 

Sevginin kaynağının gücü yaşamımızı bolluk, bereket, lüks, dünya nimetlerinin mutluluğu ve zenginlik ile doldursun.

 

Tabiii buna layık olduğunuzu her gün söylemelisiniz.

 

Seni seven bir Can…

(4) Comments

  1. yeni yaşın kutlu olsun CANIM.Annen seni iyiki doğurmuş sen bu dünyada insanlara iyiliği,güzelliği,doğruyu göstermek için rehber olmak için gelmişsin.Varlığına sonsuz şükran.30 yıl boyunca hep başkalarının benim için doğum günü partisi düzenlemesini bekledim ve kimsede hiç bişey yapmadı her doğum günüm hayal kırıklığı oldu şimdi seni okuyunca kendime yine kızdım madem istiyorum ben kendim için yapayım neden başkası yapsın ki… teşekkür ederim CAN.

  2. Can’ım senin adını ilk defa 7 Ekim’de duydum. 8 Ekim ve sonrasında mucizeler hayatıma girmeye başladı. Yüzün aklıma geldikçe içten bir Can’ımmmmmm diyor ve gülümsemeye başlıyorum. İnşallah bir gün Toronto’da beraber gülümseriz. Hayatımın vazgeçilmez bir rengisin artık. Seni çok seviyorum. Her geçen saniye daha gençleşirsin inşallah. Nice sağlıklı yaşlara…

  3. ‘Zaten mümkünse bal dök yala olmasın şurada adım adım zayıflıyorum’
    Ne güzel bir cümledir bu 🙂
    İyi ki varsın, nice bizli yıllara…

  4. Çok önemli bilgi dolu bir yazı..Nasl bu yazından faydalanır uygular ve yaşarız düşünmek lazm..sevgiler can cazım..

Leave a Reply