Yazar: Can Aydoğmuş

 

Sevgili Olmak

 

Hayatta paylaşım en önemli şeylerden biridir ama sevgili olmak bambaşka bir şeydir.

Sevgili olmak bir olmak demektir. Birliği yaşamaktır.

 

İnsanlar genel olarak kendileri gibi birisi ile beraber olmayı isterler. Ama sistem bunu desteklemez. Çünkü kendinizle aynı olan birisi ile bir olmanın bir anlamı yoktur. Sizin gelişiminize bir faydası olmaz. Bu açıdan her zaman farklılıkların olduğu yerlerde gelişme ve büyüme daha çoktur. Aynı düzeyde yaşayan, aynı kültür ve bilinçte olan insanların olduğu yerler daha nötr bir akışta giderler. Gelişememenin acısı her daim bu insanları etkiler. Olduğumuz hayat içinde her şey her an gelişmektedir. Bütün evren, kâinat her an gelişmeye devam eder. Bu yüzden bizim bilinç evrimimizde bizlere faydası olacak insanlarla beraber olabiliriz.

 

Evrensel sistem ve insan doğası bizim içsel olarak reaksiyon gösterdiğimiz ya da karşı koyduğumuz şeyleri karşımıza getirir. Eğer hayatımıza giren her insana bir öğretmen olarak bakarsak her şey çok kolaylaşır. Tanıştığımız her insandan neler öğrenebiliriz?  Karşımızdaki insanla ne ölçüde bütünleşebiliriz? Bunların hepsini değerlendirmek gerekir.

 

Bir diğer nokta da hayatımızda bizi dengeleyen insanlarla beraber olmaktır. Bizle beraber olduğunda dengede olduğunu hissedecek aynı zamanda bizim de onlarla olduğumuzda dengede olduğumuzu hissedeceğimiz insanlarla olmalıyız. Sevgili olduğumuz insanlarla aramızda çok yoğun bir bağlantı oluşabilir ve bu bağlantı o kişiden ayrılsak bile tam 7 sene boyunca devam eder. Hayatımıza giren tüm insanlarla aramızda farklı bağlantılar oluşur.

 

Önemli başka bir konu ise bazen bir kişiden ayrılsak bile hala o kişinin kalbimizde olmasıdır. Bu da hayatımıza yeni bir sevgilinin girmesine engel olur. Hayatımızda bir sevgilimizin olması için kalbimizin boş olması ve başka kişilerle aramızda yoğun bağlantıların olmaması gerekir. Bunu da bağları kesme çalışması ve aynı zamanda içsel çalışmalarla çözümleyebiliriz.

 

Sevgili olmak demek kalben, zihnen tamamen bütünleşmektir. Bir kişi ile sevgili olduğunuz zaman tabii ki gerçek anlamı ile bütün enerji merkezleriniz birleşir. Ailelerinizin enerjileri ve manyetik alanları birleşir. Ve bu sizin tüm hayatınızı etkiler. Her ilişkinin kendi içindeki dinamikleri farklıdır ya da diğer bir deyişle siz de her bir ilişkinizde değişirsiniz. Evlendiğiniz zamansa olay bambaşka bir boyuta taşınır. Ve o noktada gerçek bütünleşmeyi tam anlamı ile yaşarsınız. Bu yüzden insanlar evlendikten sonra karşılarındaki insanların değiştiğini düşünürler. İnsanların sol ve sağ enerji kanalları vardır. Her insanın solunda annesinin enerjisi sağ tarafında da babasının enerjisi vardır. Bir kadın evlendiği zaman sağ tarafındaki babasının enerjisi kesilir ve oraya evlendiği eşinin enerjisi bağlanır. Bir erkek de evlendiği zaman sol tarafından annesinin enerjisi kesilir ve eşinin enerjisi bağlanır. Bu yüzden anneler çok tepki gösterir. Ve bu değişimden dolayı her güçlü erkeğin arkasında güçlü bir kadın vardır denir.

 

 

Aşk ve İlişki Hayatınızı Güçlendirmek İçin Yapmanız Gerekenler

 

Her ilişkinin bir manyetik alanı vardır. Bu manyetik alanı sizler de düzenleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Bu manyetik alan dışarıdaki insanlardan, eşyalardan ve birçok şeyden etkilenir. İlişkinizi olumlu ve olumsuz yönde etkileyen insanları, mekânları, eşyaları analiz etmelisiniz. Mesela geçmiş ilişkilerinizden eşyaları, mektupları resimleri atmalı ve hayatınızı özgürleştirmelisiniz. Karşılıklı olarak birbirinize dürüst olmalısınız. Dürüstlük her zaman daha iyi hissettirir. Geçmiş ilişkilerinizi ya da geçmişinizi ilişki manyetik alanınıza sokmamalısınız. Özetle geçmişteki ilişkilerinizi anlatmamanız ve şu ana odaklı olmanız çok daha iyidir. Eğer geçmiş ilişkilerinizi anlatırsanız geçmişin enerjisini o ilişkiye bir link hattı ile bağlamış olursunuz. Karşınızdaki insanlar geçmiş ilişkilerinizi ve beraber olduğunuz insanları sorduğu zaman:  “Geçmiş benim için yoktur. Onu şu ana taşımak taraftarı değilim.” diyebilirsiniz. Geçmiş ilişki ve beraberliklerini şu anki ilişkilerine taşımak çoğu insanın yaptığı en büyük hatalardan birisidir. Başka bir önemli nokta ise geçmişteki sevgililerinizi, beraber olduğunuz insanları tam anlamı ile hayatınızdan çıkarmadığınız sürece gerçek bir ilişkinizin olması zordur. Bunu başaran insanlar az sayıdadır.

 

Hayatınızda Yapmanız Gereken Değişiklikler

 

 • Güzel sağlam çerçeveler içinde ikinizin beraber mutlu resimleriniz olsun. Bu çerçevelerin üst kısmının yukarı doğru bir piramit veya yukarı doğru yükselen şekillerde olmasını öneririz.
 • Çerçevelediğiniz resminizin önüne ufak bir çapayı bağlayarak koymak ve sözlü olarak iki kişi “Beraber biz bu ilişkiye çapa attık demek” çok olumlu etkiler yaratan bir seremonidir.
 • Bu çerçevenin olduğu yeri çiçekler ve mutlu beraber çift heykeli ile süslemek bilinçaltını daha olumlu yönde etkiler.
 • İlişkisi olmayan insanların ise evlerinde hayatlarında birisi varmış gibi her şeyin çift olması, evli kişiler ve sevgili resimleri ve heykellerinin olması, onları bu yöne doğru yönlendirir.
 • Yatak çok önemli bir yerdir yatağın mümkün olduğu kadar büyük olması ve her iki taraftan da yatağa rahatlıkla girilebilmesi başka önemli bir konudur.
 • Sevgililerinizle ilişkilerinizi sağlamlaştırmak için beraber yapabileceğiniz ortak şeyler bulun.
 • Evlerinizde, bilgisayar ve telefonlarınızda mutsuzluğu, bitişi ve yalnızlığı temsil eden hiç bir şeyi tutmayın.
 • Seyrettiğiniz filmlerin, okuduğunuz kitapların, gittiğiniz etkinliklerin ve dinlediğiniz müziklerin ilişkinizi ve bilinçaltınızı nasıl etkilediğine dikkat edin.

 

 

Aşk Hayatınız İçin Bunları Yapın

 

 • Sizi rahatsız eden konuların üstünü kapatıp geçmeyin, sevgilinizle paylaşın. Aksi halde ileride bunlar patlamalar yapar.
 • Dürüst Olun.
 • Yıkıcı değil yapıcı olun.
 • Karşınızdaki kişinin olumlu yanlarına odaklanın.
 • İlişkinizi ve beraberliğinizi daha iyi bir noktaya taşımak için sonsuz olasılıkları değerlendirin.
 • Sevgilinizle yaşadığınız sorunları her zaman ilk önce sevgilinizle konuşun. Arkadaşlarınızın ya da ailenizin yapacağı olumsuz yorumlar ilişkinizi ve bilinçaltınızı etkileyebilir. Unutmayın ki ilişkilerin ve konuların üstlerine yapılan yorumlar çok önemli ve etkilidir.
 • İlişkinizle ilgili olarak, her an daha iyisi için soruda kalın.
 • İlişkinizi etkileyen dış etkenleri etkisiz hale getirin.
 • İlişkinizi olumlu yönde etkileyecek; şarkıları, filmleri, dizileri, kitapları, resimleri ve etkinlikleri hayatınıza alın.
 • Annenizi ve babanızı kopyalamayın.
 • İç görünüzü kaybetmeyin.
 • Kendi enerji merkezinizde kalın, kendi hayat alanınızı ve sevgilinizin hayat alanını ayrı iki yer olarak değerlendirin.
 • Yenilikleri takip edin, öğrenin, gelişim içinde olun. Bu sizin ilişkinizi destekleyecektir.
 • İlişkinizin ihtiyacı olan ve ilişkinizi olumsuz yönde etkileyen şeyleri gözlemleyin.
 • Hayatınızı düzen içinde tutarsanız ve kendi hayatınızda ilişkinize ayıracağınız zamanları sağlıklı bir şekilde organize ederseniz bu ilişkinizi olumlu yönde etkileyecektir.

 

 

Sevgilimizle İlgili Nelerin Farkında Olmalıyız?

 

Sevgili hayatımızda ve evliliğimizde farkında olmamız gereken en önemli şey gerçekte saklayabileceğimiz hiçbir şeyin olmadığıdır. Ruhsal boyutta herkes her şeyi bilir. Tabii ruhun algısı ile bilincin algısı farklıdır. Bu açıdan geçmiş ilişkilerinizi anlatmamanızda fayda vardır. Çünkü geçmiş ilişkilerinizin enerjisi ile bu ilişkinizi birbirine bağlamamak gerekir.

 

Farkında olmanız gereken çok önemli bir şey ruh her şeyi bilir. Örneğin siz bir gün dışarıda gezerken karşı cinsten birisini görüp ondan hoşlanır ve kafanızda bununla ilgili şeyler düşünürsünüz. Akşam eve gittiğiniz zaman eşinizle aranızda ortada hiçbir şey yokken bir gerginlik çıkabilir çünkü eşiniz bunu hisseder. Hissedilen ve düşünülen hiçbir şey boşuna değildir. İçsel olarak eşinizle ilgili düşündüğünüz ya da içinizden söylediğiniz şeyleri bile karşı taraf hisseder. Önemli olan karşı tarafa yaydığınız frekanstır. Başka önemli bir konu ise bir kişi ile sevgili olduğunuz zaman düşüncelerinizin birleşmesidir ve bu açıdan ona gönderdiğiniz düşüncelerin farkında olun.

 

Gerçek Aşkın Bilinmeyen Yüzü

 

Gerçek Aşk göründüğünün ötesinde ruhsal kontratlar ve anlaşmalarla meydana gelir. Bizim düşünce sistemimizin ötesinde bir oluşum vardır. Bazen bizler “kader” deriz buna ama şöyle bir gerçek var ki, o kader dediğimiz şey de bir ölçüde bize bağlı ve eğer bizler hazır değilsek ya da kaderimizin yolunda doğru adımlarla yürümüyorsak o zaman mutluluk bizi başka bir köşede uzun zaman bekler.

 

Her insanın zayıf yönleri veya hassas noktaları vardır. Bazı insanların ailelerinden veya çevrelerinden dolayı evliliğe, kadınlara veya erkeklere reaksiyonları olabilir. Yahut ailelerinden bir kişinin kaderini tekrar etmeye çalışabilirler. Ama şöyle bir gerçek vardır ki; her zaman sizinle mutlu olmayı bekleyen bir kişi sizi beklemektedir. Ta ki siz ona hazır oluncaya kadar. Çoğu insan ben hazırım veya gerçekten istiyorum der ama ufak bir analizin ardından fark ederler ki gerçekte ciddi yargıları vardır veya gerçekte istemiyorlardır. Başka önemli bir nokta da insanlar ben şu kişiyi istiyorum der ve ona saplanırlar. Ama gerçekte onunla evlenmesi ya da beraber olması gereken kişi kapısını çalsa da yanı başlarında olsa da onu göremezler çünkü onlar kendi kafalarında enerjilerini başkasına odaklamışlardır. Ve istedikleri o kişi ile ruhsal bir kontratları yahut bütünlükleri olmadığı için de olmaz.

 

Hayatta şunun farkında olmak önemli bir şeydir: Eğer bir şey kolaylıkla oluyorsa olur, olmuyorsa olmaz. Tabii hayatta olamayacak hiçbir şey yok ve her an her şey olabilir lakin bu siz hazır olduğunuzda veya gerçek anlamda yargısız istediğinizde olur.

 

Bizim kültürümüzde de çok güzel bir karşılığı olduğu gibi: Hayırlısı Olsun.

Teslimiyet önemli evrensel kuraldır.

 

Aşk dileğiyle…