3 Kasım 2019
3

Merkür Ters Dönüşü ve Gölgesi

Günümüzde tüm kurumsal hayat Merkür ‘ün ters dönüşünü takip ediyor. Plazalarda ‘ Merkür Ters Dönüyor! ‘ diye çığlıklar yükselirken günlük hayatın içindeki insanlarında pek çok kararını ve yen başlangıçlarını erteledikleri bir dönem.

 

Merkür sene de 3 kez ters dönmesinin yanında herkesin sadece Merkür’ün ters dönüşünü takip etmesinin ötesinden Merkür ters dönmeden 15 gün önce ters dönmek için yavaşladığından dolayı ve dün dönmeye başlayıncada eski hızına ulaşana kadar 15 gün sonrası da Merkür’ün gölgesi devam ediyor. Oyüzden sadece ters dönüşün başlangıç ve bitiş dönemini değil, Merkür’ün gölgesinide takip etmek gerekir

 

Bu yılın son Merkür ters dönüşü öncesindeki gölgesinin ardından 31 Ekim tarihinde durdu ve 1 Kasım tarihinde ters dönmeye başladı. Merkür’ün ters dönüşün bitiş tarihi 21 Kasım olmasına rağmen gölgesinin bitiş tarihi 08 Aralık oyüzden 8 Aralık 2019 tarihine kadar ciddi hiç bir karar vermeyin!

 

Merkür ters döndüğü zaman telefonlar, bilgisayarlar yani iletişim araçları bozulur. İletişimsel sorunlar yaşanır. İnsanlar birbirini yanlış algılar. Etkinliklerde ertelemeler olur ve o dönemde başlanan iş ve yenililer genellikle çok uzun sürmez ve başarılı olmaz. Bu yüzden Merkür ters döndüğü zaman ileriye değil geriye bakmanız gereklidir. Yani yeni birşeye başlamak yerine araştırmak, sorgulamak, incelemek ve mükemmelleştirmek çok daha faydalıdır.

 

Merkür ters dönerken meditasyon, iç gözlem, regresyon, hipnoterapi, aile dizimi, psikodinamik, psikoanaliz, psikoterapi gibi süreçlere girmek çok etkili  olacaktır.

 

Tarihi filmler seyretmek, tarihi kitaplar okumak çok daha keyifli ve başka deneyimler yaratır.

 

Merkür ters dönerken hiç bir önemli evrak imzalanmaz, ev ve işyeri taşınılmaz.

 

Merkür’ün ters dönmesinin en önemli etkenlerinden birtanesi de bu dönemlerde geçmişten insanlar ve olaylar hayatımızda ortaya çıkar.

 

 

MERKÜR’ÜN TERS DÖNÜŞÜNÜN BURÇLARA ETKİSİ

 

Koç: Finans konular, gücünüzü aldığınız yerler ve çevrenizdeki insanlar ile ilgili bu dönem ani kararlar vermeyin. Araştırın, inceleyin ve bilinçaltınızı olumlu şeyler ile yüklemeye zaman harcayın. 08 Aralık sonrasına kadar ani karar vermeyin ve sakin olun. Pozitife yönelin!

 

Boğa: Merkür ilişki hayatınızda ters döndüğü için bu dönemde geçmişteki kişiler geri gelebilir, iliskilerinizde yanlis anlasilmalar olabilir ve geçmiş ilişkilere çok takılabilirsiniz. Ani karar vermeyin. İlişki konularında 08 Aralık sonrası tekrar düşünüp harekete geçin!

 

İkizler: Beraber çalıştığınız insanlar, iş ortamınız, annenizin ailesi, başarı konularınız, sağlık konuları ve evcil hayvanlarınız ile ilgili şifalanmaya yönelin. Yanlış anlamalardan uzak durup, bu alanlarda yeni başlangıç yapmak yeri yarım kalmış şeyleri tamamlayın!

 

Yengeç: Çocuklarınız, yatırım konuları, danışmanlık vermek, harcalamalar, alışveriş, sizi takip edenler ve yakınlarınız ile ilgili yanlış anlaşılmalar olabileceği için ani karar vermeyin. Tüm harcamalarınıza dikkat edin.Bu alanlarda farkındalığa yönelin!

 

Aslan: Anneniz ile yanlış anlaşılma olabilir. Evinizdeki yarım kalmış şeyleri tamamlayın. Elektronik eşyalar bozulursa sorumlusu Merkür ters dönüşü. Ev ile ilgili tüm yeni başlangıçları 08 Aralık sonrası yapın. Bu dönem araştırın. Sevgi konularınızda farkındalığa yönelin!

 

Başak: Sizden küçük kardeşiniz, iletişim, teknoloji ve aileniz ile ilgili yanlış anlaşılmalar ve terslikler olabilir. Bunların tamamen geçici olduğunu unutmayın. Bu alanlarda farkındalığa ve şifaya yönelin. Yeni başlangıçları 08 Aralık sonrası yapın!

 

Terazi: Tüm konuşmalarınıza dikkat edin. Yanlış şeyler söylememeye özen gösterin. Para konusunda dikkatli olun. Bu dönem parasal ciddi kararler vermeyin. Yarım kalan işleri halledin. Para ile ilgili farkındalığınızı arttırmaya yönelin. Yeni başlangıçları 08 Aralık sonrası yapın!

 

Akrep: Sizin genel hayatınızı, fiziksel bedeninizi ve kimliginizi etkiledigi icin bu dönem geçmişte yarım bıraktıgınız tüm işlerinizi tamamlamaya odaklanın. Geçmişi kabullenmeyi, bırakmayı ve daha mutlu olamayı seçmeye odaklanın. Çok büyük bir şifalanma dönemindesiniz!

 

Yay: Bu dönem aile dizimi, terapi ve tüm şifalanma çalışmaları sizin için çok iyi. Gecmişten düşmanlarınızı anlayabilir ve rüyalarınızdan çok önemli mesajlar alabilirsiniz. Rüyalarınızı yazın! Lucid rüya konusunda kitaplar okuyun. Eski film ve diziler seyretmek iyi gelir!

 

Oğlak: Arkadaş ilişkilerinizde, organizasyonlarınız ve kazançlarınız ile ilgili terslikler olabilir ama geçmişte yarım kalmış şeyleri tamamlamaya odaklanırsanızda mucizeler olur. Geçmiş arkadaşlarınız ile barışı seçin ve onları kabullenin. Bu dönem ani kararlar vermeyin.

 

Kova: Kariyer hayatınızda ters dönen Merkür sizin bu dönem iş hayatınızda yarım bıraktığınız şeyleri tamamlamaya odaklatıyor. İş hayatınızda iletişim ve teknoloji sorunları olabilir. Yanlış anlaşılmalara dikkat edin. Pozitif olun. Ani karar vermeyin. Şifaya yönelin!

 

Balık: Eğitim, şans, yurtdışı ve babanız ile ilgili terslikler yada yanlış anlaşılmalar olabilir. Bu geçici bir süreç. 08 Aralık sonrasına kadar ani karar vermeyin. Bu dönem pozitif olun ve geçmişi şifalandırın. Geçmişe yönelik şeyleri öğrenmek için müthiş iyi bir zaman!

 

3 Yorumlar on “Merkür Ters Dönüşü ve Gölgesi”

  1. Sevda Reply

    Teşekkürler emeğine sağlik:)

  2. Pelin Reply

    Canım evini mecbur taşıyacak olanlar ben yapmalı 8 Ekim’de ev almak için işlemleri başlattık anca sonuçlandı ve Cuma gümü taşınmayı planlıyoruz.Bu durumu nasıl pozitife çevirebiliriz ?

  3. Gamze Reply

    Can ev satisina 1 ay once başladik ve alici var. Sali günü satis olacak. Nasil pozitife dönüstürebilirim. Parayi kisa sure için nasil değerlendireyim.

Bir yorum bırak

Lütfen bekleyiniz...