2000px-FiveElementsCycleBalanceImbalance_02_plain.svg

 

 

YENİ BİR MEKANA TAŞINMADAN ÖNCE

Çince Feng Shui rüzgar ve su anlamına gelir. Kadim Çin öğretisine göre rüzgar şansı, su ise parayı temsil eder. Böylece doğal güçleri ve enerjileri kullanarak zenginliği, bolluğu, sağlığı ve harmoniyi evlerimize, ofislerimize ve diğer yaşam alanlarımıza çekebiliriz. Çinlilerin uyguladıkları geleneksel Feng Shui kurallarını öğrenip mekanlarımızda uygulayarak, yaşam akışımızı olumlu yönde değiştirebiliriz.

Dünyanın başlangıcından itibaren bütün yönler farklı elementlerle ve bu elementlerde farklı şekillerle temsil edilir. Beş element, enerjinin beş değişim şeklidir ve bunlar; metal, ağaç, su, ateş ve topraktır. Bu enerjiler birinden diğerine değişerek yol alır ve elementlere göre döngüsü değişiktir. Bundan dolayı da Feng Shui’de de çok önemli bir rol üstlenirler.

Mekanın baktığı yöne göre, Feng Shui şema uygulaması ile, o mekandaki olumlu ve olumsuz enerji akımları tesbit edilir. Bu verilere göre para, sağlık, aşk ve huzur açılarından varolan enerjiler aktive edilerek kullanılır, ve böylece bu kaynaklar arasında rahat enerji akışı sağlanır.

Evren ve doğada var olan bu enerjilerin kişiye pozitif bir akımla ulaşarak huzurlu, verimli ve sağlıklı yaşam mekanları yaratabilmek için Feng Shui uzmanına danışarak yeni yaşam mekanınızı ihtiyaçlarınız doğrultusunda birlikte tasarlayabilirsiniz.

Mekana taşınmadan önce Feng Shui danışmanınızla taşınacağınız ev veya işyerine, en uygun eşyaları beraber belirleyebilirsiniz. Feng Shui danışmanınız evinize girecek tüm eşyaların enerjisini ve etkisini ve dolaysı ile sizin titreşim frekansınıza olan uyumunu özenle inceler ve size en uyumlu olanını tavsiye eder.

 

 

YENİ BİR MEKAN ARARKEN

Yaşadığımız mekanların, yaşamımız ve bedenimizin üzerinde çok büyük etkisi vardır. Bazı mekânlara girdiğimizde üzerimizde olumsuz bir baskı hisseder ve hemen oradan çıkmak isteriz; bazılarında ise bunun tam aksine, kendimizi son derece huzurlu ve rahat hissederiz.

Feng Shui danışmanınız, beraber baktığınız evlerin ve işyerlerinin Feng Shui açısından ve enerjisel olarak uygunluğuna bakar. Yaşam alanınız olarak seçtiğiniz bina ile birlikte tüm semt enerjisini ve yaşayacağınız bu ortamın manyetik alanının sizin üstünüzde olabilecek etkilerini inceler.

Satın alacağınız yahut kiralayacağınız bir mekanın tüm ilişkilerinizi, sağlığınızı, maddi ve manevi hayatınızı etkileyeceği kesindir. Bu mekanı seçmedeki kriterler sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenmelidir. Her insanın hayatının farklı dönemlerinde farklı ihtiyaçları vardır. Hatta bu ihtiyaçlar kişiden kişiye, aile yapısı, yaşadığı ülke ve seçimleri dogrultusunda değişiklikler gösterir.

Taşınacağınız mekanda yaşayan insanlar, alışveriş yapacağınız mekanlar, ulaşım koşulları, her gün görmek zorunda olacağınız çeşitli manzaralar, tüm mekanın bedeninize hissettirdiği bu duygular hayatınızın her bölümüne farklı şekilde yansıyacaktır. Bu yansımalar sizin ve tüm ailenizin yaşam biçimine dönüşecektir. Mesela her gün evinize gelip giderken yaşayacağınız ulaşım, park sorunları bilicinize zorluk hissini yerleştirir. Böylelikle yaşamınızda farklı zorluklar yaşamaya başlarsınız. Bunun gibi çeşitli örneklerin etkilerinin yanında, taşınacağınız mekanın yönleri, o çevredeki sizin bilinç altınıza etki eden semboller ve bunlar gibi çeşitli dikkat edilmesi gereken konular vardır.

Sizlere en uygun mekanları hazırlayıp, yaşamınızı huzur ve mutlulukla doldurmanıza rehberlik yapabilmemiz için Feng Shui danışmanınızla tanışın.

 

YAPIM ve PROJE AŞAMASINDA Feng Shui ile İnşaat Yapımı ve Proje

Günümüzde, dünyanın çeşitli ülkelerindeki inşaat firmaları, projelerini Feng Shui uzmanları denetiminde yapmaktadır. Feng Shui uzmanlarının denetiminde yapılan bu iş yerleri, alışveriş merkezleri, plazalar, parklar ve restaurantlar insanlara huzur ve mutluluk verdiği için her zaman yoğun talep görmektedir.

İnşaatın yapılacağı alanın seçimi, evlerin iç yapılanması, proje bitiminde dıştan görünüşü, kapıların, ve pencereleri yönleri, tüm bahçe alanları, ağaç düzenleri, renkler, şekiller, semboller gibi herşey Feng Shui uzmanları tarafından projenin yapılacağı alana göre beraber belirlenir.

Bütün detaylar belirlendikten sonra bir bütün haline getirilerek, mükemmel bir yaşam alanı oluşturulur.

Site Projelerinde geniş kapsamlı bir çalışma yapılır. Bütün dairelerin yönlerine göre iç düzenleri hazırlanır. Toplu yaşam alanında yaşayan insanlar göz önüne alınarak, çevreyi en olumlu etkileyecek düzen belirlenerek, proje haline dönüştürülür.

Yapılanmalardaki eksik alanlar veya kullanışsız bölümler, bütün alan içindeki yaşamı olumsuz etkiler. Tüm yapılanma şekillerinin, büyüme ve küçülme oranlarının tüm evren ve dolaysıyla dünyamız ile uyum içinde olması, doğadan bize doğru akan enerji olarak hayatlarımızı olumlu etkiler.

Kişiye özel ev inşaatlarında, evde yaşayacak ailenin ihtiyaçları ve aynı zamanda bilinç durumlarına göre de yapının tüm projesi farklı özellikler kazanır. Ev sahibiyle beraber ortak yapılan bir proje, o kişinin hayatına olumlu büyük değişimler getirerek, tüm ailesinin ve gelecek nesillerinin de uğur sembolü olarak kullanacakları bir yapı haline gelir.

 

FENG SHUI DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Yapım ve Proje Aşamasında

Yapım ve proje aşamasında, Feng Shui danışmanınızla beraber inşa edeceğiniz yaşam alanınız her yönüyle hayatınıza mutluluk, huzur ve denge getirecektir. İnşa etmek istediğiniz yaşam alanına en uygun mekan, beraber yapılacak çalışmalar sonucunda ortaya çıkacaktır.

Yeni Bir Ev Ararken

Feng Shui danışmanınızla beraber araştırıp bulduğunuz yeni mekan lokasyonların, Feng Shui açısından sizi enerji olarak destekleyip potansiyelinizi ortaya çıkarıp çıkarmadığına bakılır.

Feng Shui danışmanınız, yeni ev veya iş yeri topraklarının, binanın ve yaşayacağınız tüm semtin enerjisini ve bu ortamın manyetik alanının sizin üstünüzde olabilecek etkilerini inceler.

Yapılacak bu çalışmalar sonucunda, doğanın dost enerjileri, tüm yaşam akışınızı olumlu bir şekilde değiştirerek, mekanınızı mutlulukla doldurup, size yeni yaşam mekanınızda şans getirecektir.

Yeni Bir Yere Taşınmadan Önce

Yeni bir mekana taşınmadan önce Feng Shui danışmanınızla taşınacağınız yere en uygun eşyaları beraber belirlersiniz. Feng Shui danışmanınız evinize girecek bütün her şeyin enerjisine ve etkisine göre her şeyi özenle inceler.

Yaşadığınız Alanda Yaptığınız Tadilatlarda

Yaşadığınız alanlarda yapacağınız değişikliklerde,ortamınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun şekilde, Feng Shui danışmanınızla beraber tüm aşamalar için karar verebilirsiniz. Bütün alan içinde oluşacak şekiller, kullanılacak materyaller, renkler ve malzemeler beraber seçilir. Tadilatların, enerji döngüsü açısından olumlu sonuç vermesi sağlanır.

Fabrikalar işyerleri ve kurumsal mekanlar için Feng Shui

Fabrikalarda, işyerlerinde ve kurumsal mekanlarda yapılacak Feng Shui çalışmaları bu mekanlardaki çalışanların verimliliğini maksimum seviyede artırmakla beraber, kurumların gelişimini de hızlandıracaktır.

Feng Shui uygulanan fabrika, işyerleri ve kurumsal mekanların iç düzenleri, tüm alanların kullanım veririmliliği, çalışanların bilinçlerini etkileyen faktörler, bütün bölümlerin şekillerinin etkileri, renk ayarları, kurumun dışa yansıması ve ofislerin düzeni gibi çok yönlü çalışmalar yapılır. Bu uygulamalar sonucunda, Feng Shui’ye göre iç ve dış mekanları düzenlenmiş olan kurumlar başarılarında ve kazançlarında makro düzeyde gelişim sergileyecektir.

 

 

Bebeğiniz Doğmadan Önce

Bebeğiniz dünyaya gelmeden önce, bütün evde ve bebek odasında özel bir çalışma yapılır. Bebek için alınacak her şey beraber seçilir. Annenin ve babanın doğum öncesi kendilerini en iyi şekilde hissetmeleri için gereli hazırlıklar ve enerji çalışmaları yapılır.

Bebeğin dünyaya gelmesiyle, her biri eşyanın özenle programlandığı ve tamamen yüksek koruma içeren pozitif enerji dolu bir ortam hazırlanmış olur.

Yaşam Alanınızda Feng Shui

Evinizde, iş yerinizde ve bahçelerinizde yapılacak kapsamlı Feng Shui çalışmaları sayesinde, hayatınızda büyük dönüşümler yaratabilirsiniz.

EV, İŞ YERİ VE BAHÇELERİNİZ İÇİN DANIŞMANLIK HİZMETLERİ VERİLİR.

 

 

FENG SHUI NEDİR ?

Yaşama ilk gözlerimizi açtığımız andan itibaren, daha önceden hazırlanmış bir Dünya programının içine adım atmış oluruz. Yaşamımız boyunca evrenin ve dünyanın enerjileri, bizi bu seçtiğimiz yaşam programımızda en verimli şekilde ilerleyebilmemiz için destekler. Fiziksel olan her maddesel form, kendine özgü bir titreşime sahip olup belli enerjiler çıkartır. Tüm bu şekil ve sembollerin bizler üzerinde çeşitli ve değişik etki ve anlamları vardır. Çevremizde ki ağaçlar, bitkiler, hayvanlar, Güneş ve Ay gibi hepsinin yaydığı enerjilerin, bedenlerimiz üzerlerinde etkileri büyüktür. Özellikle insanların imal ettikleri objeler, yapan kişinin enerjisini yaydığı için onun hangi amaç ve niyet ile yapıldığı çok önemlidir.

Günlük yaşamımızda çok sık olarak “Bu eve taşındığımızdan beri her şey ters gidiyor” ya da “Bu ev bize çok uğurlu geldi” gibi cümleler duyarız. Hatta, bazı arkadaşlarımızın evinde kendimizi son derece rahat ve enerjik, bazılarında ise daha kapısından içeri girerken kötü veya daralmış hissederiz.

Genel olarak kendimize şu soruları yöneltip cevaplar aramalıyız: Ev, işyeri ve diğer yaşam alanlarında kendimizi nasıl hissediyoruz? Sıkışıklık, zorluk ya da akmayan bir şeyler var mı? Yaşadığımız ortam bizim yaşam enerjimizi, hayatımızı, ilişkilerimizi, sağlık ve para akışını pozitif olarak destekliyor mu? Bulunduğumuz ortamda ki eşyalar bilinç altımızı nasıl etkiliyor? Sonuç olarak yapacağımız bir uygulama ile, içinde bulunduğumuz yaşam alanını bizleri koruyup destekleyen ve güç veren bir ortama dönüştürmek kendi elimizdedir.

Feng Shui, doğada ki yaşam enerjisini, tüm yaşam alanlarımızda aktive ederek çevre ile uyumlu hale getiren ve bunun yöntemlerini gösteren çok eski bir Çin yerleşim öğretisidir. Evrenin ve doğanın yaydığı bu titreşim frekanslarını yaşadığımız alanlar üzerinde dengelediğimiz takdirde hayatımıza; başarıyı, sağlığı, bolluk ve bereketi davet etmiş oluruz. Yaşam mekanları üzerinde yapılan bu uygulama sayesinde, daha sağlıklı olup, mutlu ilişkiler kurarak kariyerimizi geliştirir ve para akışımızı olumlu bir şekilde arttırabiliriz.

Feng Shui kesinlikle bir dekorasyon stili değildir; ancak dekorasyon stiline uyum gösteren bir uygulama veya disiplindir. Günümüzde, Amerika, Avrupa ve diğer yerlerde, büyük firmalar, ofisler, restaurantlar, ve diğer yaşam alanları, Feng Shui veya diğer bir adıyla Psikolojik Dizayna göre inşaat ve iç mimarilerini uyumlu yapmaktadır.

Özünde Feng Shui uygulaması, çok güçlü bir yaratım çalışmasıdır. Bu çalışma sayesinde uzun zamandan beri hayal edip, sizin olmasını istediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz.

Feng Shui Neler Yapar?

Feng Shui, çok geniş bir bakış açısından her kişinin aile yaşamından, iş hayatından, sağlığından, ilişkilerinden ve Dünya’daki tüm yaşamından haz ve mutluluk duymasını sağlar ve o kişiyi destekler, korur ve tüm potansiyelini açığa çıkarmasını sağlar.

Feng Shui’de Kullanılan Eşyalar

Günümüzde bir çok Feng Shui danışmanı, yaptıkları Feng Shui uygulamalarında belli Çin objelerini kullanmaktadır. Ancak her toplum yüzyıllar boyunca, kendine özgü bir kollektif bilinç geliştirir. Türkiye veya Avrupa ülkelerinde yaşayanlar için Çin Feng Shui objeleri, kollektif bilinç açısından pek bir anlam ifade etmemekle birlikte, enerjisel olarak ta insanların hayatlarında güçlü etkiler ortaya çıkarmayabilir. Bu nedenden dolayı, her toplumun kendi kollektif bilinci ve bu bilince etki eden semboller, maksimum etki yaratarak çok daha kısa sürede insanların hayatlarını olumlu yönde etkilemektedir.

Güneş

Güneş dünyamızın temel yaşam kaynağı ve galaksimizin merkezidir. Tarih boyunca uygarlıklar, güneşe ibadet etmiş ve güneşin enerjisinden faydalanmıştır. Güneş bizi besler, canlandırır, arındırır ve güç verir.

Evimize, işyerimize, yaşam alanlarımıza koyacağımız Güneş resimleri bizi ve yaşam alanlarımızı arındırır, destekler, canlandırır ve güç verir. Ofisimizdeki masanın üstünde veya duvarda bir güneş resminin olması iş hayatımızı ve aynı şekilde; evimizin girişinde, yatağın karşısında ve salona asılan güneş resmi bütün ortamın enerjisi ile birlikte bizleri olumlu yönde etkileyecektir. Kötü hissettiğimiz zaman dikkatimizi güneşe vermemiz, veya dikkat dağınıklığında bir güneş resmine bir süre odaklanmak kişiyi olumlu yönde etkileyecektir.

Güneş mutluluktur, dinamizimdir, neşedir, güçtür ve saflaştırıcıdır. Özellikle kış aylarında, güneşin düşük enerjisinden dolayı kendimizi zamanla daha yorgun, depresif, hatta tükenmiş hissederiz. Bu düşük enerji konumunda iken; ilişkilerde, iş ve sosyal hayatımızda ve sağlığımızda çeşitli sorunlarla karşılaşabiliz. Ancak, Güneşin etkisinin artmasıyla doğa canlanır, ve durgun, depresif ruh hallerinden çıkıp daha hayat dolu bir enerjiye bürünürüz.

Doğal Hayat

İnsan, doğanın içinde mutlu olur. Bütün canlıların insanların üzerinde farklı etkileri vardır. Bundan dolayı, yaşadığımız ortamlara doğanın bu destekleyici gücünü sokmamız çok önemlidir.

Günümüzde çoğu insan evlerinde çeşitli ağaçlar yetiştirir. Ağaçlar bizleri ve yaşadığımız mekanların enerjisini arındırır ve pozitif yönde etkiler. Portakal, mandalina, greyfurt ağaçları balkonlarda rahatlıkla yetiştirilebilir. Bu ağaçlar bolluk, bereket, mutluluk, huzur gibi çok olumlu duyguları temsil etmektedir. Aynı zamanda beden sağlığı için ihtiyaç duyulan temel gıdaları içerirler. Portakalın, greyfurtun ve mandalinanın kokusu insan psikolojisinde çok olumlu etkiler ortaya çıkarır. Sonuç olarak, bu ağaçların enerji olarak yaşam ortamımızda olması bizleri her açıdan olumlu etkileyecektir. Peygamber Kılıcı, evde aktive etmek istenilen köşeler için en iyi bitkilerden biridir.Yukarı doğru geniş ve dik bir şekilde uzar. Her koşulda büyümeye devam eden, yazları çiçek açan, yeni filizler veren bu bitki, sağlamlığı ve gücü simgeler.

Kediler evcil hayvanlar içinde çok özel varlıklardır. Yaşam alanımızda bulunan negatif enerjileri temizlerler. İnsanlar uyurken, onları negatif enerjilerden korurlar. Kedilere dokunduğumuzda bedenimizde oluşturduğu his, annemize dokunduğumuz hissine çok yakındır. Bu, bedenimizin sol kanalına hitap eder. Çalışan insanlar ya da ev hayatını seven insanlar için kedi ideal bir arkadaştır. Kediler, insanlarla aralarında telepatik bir iletişimler kurarlar. Genelde, aile bireylerinin enerjilerini dengelerler ve aynı zamanda enerji olarak bilgi boyutuna bağlı varlıklardır. Bu sayede kediler, daha çok bilinçlenmemizi, ve kendi hayatımızla ilgili zaman içinde daha çok bilgi sahibi olmamızı sağlarlar. Bir kedinin aniden hayatımıza girmesi, hayatımıza şifanın girdiği anlamına gelir. Zira, kediler çok güçlü şifacılardır.

Kafesin içinde kuş beslemek, bütün yaşam alanında olumsuz etkiler yaratır. Ama evin içinde serbest dolaşan jako cinsi papağanlar veya muhabbet kuşları bütün ev halkını çok olumlu yönde etkiler. Aynı zamanda, kakadu papağanları evdeki kedi köpek gibi diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşır.

Köpekler sevgi enerjisi yayar ve tamamen bedenin sağ kanalına hitap ederler. Sevginin az olduğu evlerde veya depresyonda olan kişiler için köpek idealdir. Kişileri depresyondan çıkartıp harekete geçirir ve hayatlarına renk katıp yeniden sevgiyi hissetmelerini sağlar.

Akvaryum Feng Shui açısından son derece önemlidir. Salonumuzdaki akvaryum bütün evin enerjisini dengeler, eve giren olumsuz enerjileri ortadan kaldırır. Bizim çok daha huzurlu ve sakin olmamızı sağlar. Evin içindeki akvaryum, bulunduğu eve ve kişiye bereket, bolluk ve aktif bir cinsel hayat sağlar. Depresyonda olan veya sinirli, agresif insanlar için de akvaryum idealdir. Eve girince görünen güzel bir akvaryum, hepimizi pozitif yönde değiştirecektir. Akvaryumdaki her bir balığın bir eşi olmalıdır. Aynı zamanda balıkların renkleride daha çok kırmızı ve altın renklerinde olması son derece olumlu sonuçlar verir. Tabii akvaryum içinde mutlaka bir tane de siyah balık olmalıdır ki; bu denge ve güç unsurunu temsil edecektir. Özellikle akvaryum şeklindeki sehba ve masalar çok tavsiye edilmektedir.

Evinizde beslemek istediğiniz canlılar konusunda Feng Shui danışmanınız ile beraber karar vermeniz çok olumlu sonuçlar yaratır.

Can Aydoğmuş, Feng Shui üzerine olan eğitimi ve 10 yıllık tecrübesi ile özel enerjisel farkındalığını kullanarak sizlere rehberlik etmekten mutluluk duyacaktır.

 

 

ATALARIMIZIN GÜCÜ

Hepimizin bağlı bulunduğu aile kökeni yani soyağacı, insanlık tarihinin başlangıcına kadar uzanıp gider. Diğer bir deyimle, her birimiz çok geniş bir mozağin parçalarıyız. Aile köklerimize doğru yolculuk yaparak geçmiş zamanı yeniden canlandırıp atalarımızın gücüne sahip çıkmak, bizlerin yaşam alanını genişletir.

İçinde doğduğumuz ailenin enerji titreşimini, yaşam boyunca edindiğimiz deneyimlerimizle harmanlıyarak bilinç tekâmülünü bir adım daha ileriye taşırız. Tarihin derinliklerinden kendi soyumuz yani atalarımız aracılığı ile taşınan bilinç altında ki kodlamalar, bizim birbirimiz ile olan ilişkilerimizi şekillendirir. Tarihte kadim uygarlıklar olarak adlandırılan Lemurya, Atlantis ile Aborjin ve Zuzu gibi kabileler ve diğer tüm dünya uygarlıklarında Ata kültü çok önemli bir yer tutmaktadır.

Soyumuzun asırlar boyu tekamül süreci içinde edindiği tecrübe ve deneyimlerinden kaynaklanan bir çok farklılıklar olabilir. Bunlar, bireylerin özgür seçimleri ile aile içinde süre gelen karma ve blokajlardan dolayı ortaya çıkar.

Günümüzde farklı din, kültür ve inanışlarda yaşayan toplumlar bile dünya derslerini bitirip aydınlanmış yüce üstatlardan, azizlerden, evliya veya ilahi varlıklardan kutsanmak ve yardım alabilmek için çeşitli yollara başvurmaktadırlar. Mezarlar, türbeler ziyaret edilip vefat eden kişinin ruhu için yemek dağıtılıyor; vefat edenler, erenler, azizler veya evliyalar adına ihtiyaç içinde olan kişilere yardım yapılıyor; ve yine bu kişiler adına çeşmeler, binalar, okullar gibi bir çok yerler yaptırılıyor. Tüm bunlar köklerimizle bağlantıya geçmek için geçmiş nesillerden aktarılarak bizlere öğretilmiş yöntemlerdir.

Her aile yapısının içinde büyük bir şifa gücüne sahip bireysel şifacılar bulunur. Maddi dünya ile evrimlerini tamamlamış bu şifacı atalarımızdan şifa ve korunma için destek isteyebiliriz. Ve atalarımız olan bu aydınlanmış yüce bilinçler, isteyerek niyetimizi onlara ilettiğimiz takdirde, her an bizlere yardım etmeye hazırdırlar. Bu dileklerimizin kabul edilmesi ile kendimizi kutsanmış sayabiliriz.

Atalarınıza tüm dileklerinizi bildirmek, şifa ve korunma isteyebilmek için bireysel çalışmalar yapabilir veya grup çalışmalarına katılabilirsiniz. Bunu bireysel olarak gerçekleştirebilmeniz için size çok basit ve bir o kadar da etkili bir yöntem anlatmak isterim.

Anne ve babanızın beraber resimlerini bir çerveye koyun. Aynı zamanda, anneanne ile dedenizi, babaanne ile dedenizi birer çerçeveye koyun. Eğer onlarında anne ve babalarının resimleri elinizde mevcut ise onları da koyabilirsiniz. Annenizin ve babanızın resmi haricinde elinizde geçmişe dönük resim yoksa o zaman sadece anne ve babanızın resmini çerçeveye koymanız yeterlidir. Bu çerçevenin camınıda gül suyu ile silmeniz çok daha güzel olur. Gül sevgi demektir. Gül kokusu kalbi açan bir kokudur ve saygıyı gösterir. Yaşadığınız ortamın doğu bölgesine bir köşe hazırlayın, bu bir sehpa olabilir. Ama o köşede çerçeveler, altındaki örtü, mum ve şık bir tabak ( mümkünse gümüş ) haricinde başka birşey olmaması gerekir. Çerçeveninde şık, temiz ve sağlam olması önemli. Önünde mum yaktığınız her resmin, heykelin, objenin, enerjisi orada canlanır. Mumu yakmanızla beraber bütün atalarınızı oraya davet edin ve annenizin babanızın onların soylarının köklerinin önünde tamamen başınız yere gelecek şekilde eğilin ve kendinizi daha iyi hissedene kadar o pozisyonda kalın. (Bu çalışma sizin tüm bilinç altınıza hitap edecek ve hayatınızdaki çok şeyi çözecektir.) Onları olduğu gibi kabul ederek onlara saygınızı gösterin. Mutlaka her zaman o köşede taze veya canlı çiçekler bulundurun (gül kullanılabilecek iyi bir örnek iken, kasımpatı karanfil gibi çalı türü çiçekler önerilmez ).

Atalarınızın Şifa gücünü çağırın ve şifalanmasını istediğiniz konuları tek tek söyleyip destek isteyin. Üzerinizden, hayatta taşıdığınız bütün yükleri almalarını isteyin ve bu yükleri almaları için onlara izin verin. Ancak, bir ay boyunca teslimiyet halinde olup aynı dilekleri tekrar istemeyin. Bu çalışmayı düzenli olarak her gün yapmak, yeni dileklerde bulunmasanız bile, eğilip onlara saygınızı ifade etmeniz çok etkili ve önemlidir.

Atalarınızın önünde eğilmeniz zihninizi ve bedeninizi rahatlatacaktır. Özellikle, bel ve sırt ağrılarınızı rahatlatarak, içsel olarak kendinizi çok daha iyi ve huzurlu hissedersiniz.

Bundan sonra atalarınız hayatınızın her noktasında size yardım edecek ve size tüm armağanlarını sunacaklardır. Hayat akışınız ve yaşamla olan ilişkileriniz çok daha kolay hale gelecektir.

Bu çalışmayı ve atalarınızın gücü köşenizi bir danışman eşliğinde de yapabilirsiniz.


 

Sizlerden gelen düşünceler ve yorumlar


 

FENG SHUİ’DE KULLANILAN EŞYALAR

Günümüzde bir çok insan Feng Shui uygulamalarında belli Çin objelerini kullanıyor. Birçok Feng Shui danışmanı yaptıkları Feng Shui uygulamalarında Çin objelerini öneriyorlar. Her toplumun yıllar içinde geliştirmiş olduğu bir kollektif bilinci var. Türkiye’de veya Avrupa’daki insanlar için Çin Feng Shui objeleri, kollektif bilinç açısından hiçbir anlam ifade etmemekle birlikte, enerjisel olarakta insanların hayatlarında güçlü etkiler ortaya çıkarmıyor. Her toplumun kendi kollektif bilinci ve bu bilince etki eden semboller maksimum etki yaratarak çok daha kısa sürede insanların hayatlarını olumlu yönde etkileyecektir.

Güneş tüm dünyanın temel yaşam kaynağı ve galaksimizin merkezidir. Tarih boyunca uygarlıklar güneşe ibadet etmiş ve güneşin enerjisinden faydalanmıştır. Güneşin enerjisinden tam olarak faydalanabilirsek bütün enerji ihtiyacımızı güneşten sağlayabiliriz. Güneş bizi besler, canlandırır, arındırır ve güç verir. Evimize, işyerimize, yaşam alanlarımıza koyacağımız Güneş resimleri bizi ve yaşam alanlarımızı arındırır, destekler, canlandırır ve güç verir. İşyerinizde masanızın üstünde , duvarınızda bir güneş resminin olması iş hayatınızda sizi destekleyecektir. Evinizin girişinde, yatağınızın karşında, salonunuzda olan güneş resmi sizin ve bütün ortamın enerjisini olumlu yönde etkileyecektir. Kendinizi kötü hissettiğiniz zaman dikkatinizi güneşe vermeniz , eğer dikkatiniz dağınıksa bir güneş resmine bir süre odaklanmanız sizi çok olumlu yönde etkileyecektir. Güneş mutluluktur, dinamizimdir, neşedir, güçtür ve saflaştırıcıdır. Güneşin etkisinin artmasıyla doga canlanır, insanlar durgun, depresif ruh hallerinden çıkıp daha hayat dolu bir enerjiye bürünürler. Özellikle kış aylarında insanlar güneşin düşük enerjisinden dolayı kendilerini zamanla daha yorgun, depresif, hatta tükenmiş hissediyorlar. Bu enerjisel konumda iken, ilişkilerinde, sosyal hayatlarında, iş yaşamlarında ve sağlık durumlarında çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyorlar.

Bunlar için çözüm kolay : GÜNEŞ


 

İnsan doğanın içinde mutlu olur. Bütün canlıların insan üstünde farklı etkileri vardır. Yaşadıgımız ortamlara doğanın bizi destekleyici gücünü sokmamız çok önemlidir. Ağaçlar bizleri ve yaşadığımız mekanların enerjisini arındırır ve pozitif yönde etkiler. Günümüzde çoğu insan evlerinde çeşitli ağaçlar besliyorlar. Portakal, mandalina, greyfurt ağaçları balkonlarda rahatlıkla beslenebilir. Bu ağaçlar bolluk, bereket, mutluluk, huzur gibi çok olumlu duyguları temsil etmektedir. Aynı zamanda beden sağlığı için ihtiyaç duyulan temel gıdaları içerirler. Portakalın, greyfurtun ve mandalinanın kokusu insan psikolojisinde çok olumlu etkiler ortaya çıkarır. Sonuç olarak bu ağaçların enerji olarak yaşam ortamınızda olması her açıdan sizleri sonderece olumlu etkileyecektir. Peygamber kılıcı evdeki aktive etmek istediğiniz köşeler için en iyi bitkilerden biridir.Yukarı dogru geniş ve dik bir şekilde uzar. Her koşulda büyümeye devam eden, yazları çiçek açan, yeni yavrular veren bu bitki, sağlamlığı ve gücü simgeler.

Kedi gibi evcil hayvanlar çok özel varlıklardır. Ortamdaki negatif enerjileri temizlemeye çalışırlar. İnsanlar uyurken onların yanında durarak onları negatif enerjilerden korurlar. Kedilere dokunduğunuz zaman bedeninizde ve psikolojinizde oluşturdugu his annenize dokunduğunuzdaki hisse çok yakındır. Sol kanalınıza hitap eder. Çalışan insanlar yada ev hayatını seven insanlar için kedi ideal bir arkadaştır. Kedilerin İnsanlarla aralarında telepatik bir iletişimleri de vardır. Aile içinde yada yanlız insanlarda kediler ev içindeki insanların enerjilerini dengeler aynı zamanda enerji olarakta kediler bilgi boyuta bağlı varlıklardır. Bilgi boyutuna bağlı olan kediler sizin kendi hayatınızla ilgili daha çok bilinçlenmenizi , kendinizle hayatınızla ilgili daha çok bilgiye sahip olmanızı zaman içinde sağlar. Bir kedinin sizin hayatınıza girmesi hayatınıza şifanın girdiği anlamına gelir. Kediler çok güçlü şifacılardır.


 

Kafesin içinde kuş beslemek bütün yaşam alanında olumsuz etkiler yaratır. Ama evin içinde serbest dolaşan jako cinsi papağanlar veya muhabbet kuşları bütün ev halkını çok olumlu yönde etkiler. Aynı zamanda kakadu papağanları evdeki kedi köpek gibi diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşır.


 

Köpekler sevgi enerjisi yayar ve tamamen sağ kanala hitap ederler. Sevginin az olduğu evler için veya depresyonda olan insanlar için köpek idealdir. Sizi depresyondan çıkartır, sevgiyi hissetmenizi sağlar. Sizi harekete geçirir ve hayatınıza renk katar.


 

Akvaryum feng shui açısından sonderece önemlidir. Salonumuzdaki akvaryum bütün evin enerjisini dengeler, eve giren olumsuz enerjileri ortadan kaldırır. Bizim çok daha huzurlu ve sakin olmamızı sağlar. Evin içindeki akvaryum o eve ve kişiye bereket bolluk ve aktif bir cinsel hayat sağlar. Depresyondaki veya sinirli , agresif insanlar için de akvaryum idealdir. Evinize girince göreceğiniz güzel bir akvaryum sizin bütün duygu ve düşünce durumunuzu pozitif yönde değiştirecektir. Akvaryumdaki her bir balığın bir eşi olmalıdır. Aynı zamanda balıkların renkleride daha çok kırmızı altın rengi renklerinde olması sonderece olumlu sonuçlar verir. Tabii akvaryumunuzun içinde mutlaka bir tanede siyah balık olmalıdır, bu denge ve güç unsurunu temsil edecektir. Özellikle akvaryum şeklindeki sehba ve masalar çok tavsiye edilmektedir.

 

Evinizde bulundurmak istediğiniz canlılar konusunda da Feng Shui danışmanınızla beraber karar vermeniz çok olumlu sonuçlar yaratır.


 

 

FENG SHUİ ÇALIŞMASININ DETAYLARI

 

 

İnsan Psikolojisi, Beden Bilinci ve Bilinçaltına göre Dekorasyon,

İç mimari, İnşaat

Feng Shui Bireysel Seansları : Manyetik Güç Yaratım Alanı Oluşturma

İnsan Psikolojisi, Beden Bilinci ve Bilinçaltına göre İç mimari, İnşaat, Dekorasyon, Tasarım. Ortamların bedenimizdeki, bilinçaltımız da ki ve hayatımız üstündeki etkilerini hepimiz biliyoruz. Bazen bir arkadaşımızın evine gidince kendimizi çok iyi hissediyoruz. Bazen de başka bir ev de kendimizi daha kapısından içeri girerken kötü hissetmeye başlıyoruz. Günlük hayatınızda ( bu eve taşındığımızdan beri her şey ters gidiyor ) ya da ( bu ev bize çok uğurlu geldi ) gibi cümleler duymuşsunuzdur.

İş hayatın da restaurantların, kafelerin ve çoğu işyerinin kesinlikle kullandıkları ve çok önem verdikleri bir alandır Psikolojik Dizayn ( Feng Shui ). Günümüzde Amerika’da, Avrupa’da ve birçok ülkede büyük firmalar inşaat ve iç mimarilerini Feng Shui ye göre yapmaktadır.

Evlerinizde, iş yerlerinizde, yaşam alanlarınızda kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Sıkışıklık, zorluk ya da akmayan bir şeyler var mı? Yaşadığınız ortam yaşam enerjinizi, hayatınızı, ilişkilerinizi, sağlığınızı, parasal hayatınızı, başarılı olabilmenizi destekliyor mu? Yaşam alanınızdaki eşyalar bilinçaltınızı nasıl etkiliyor? Bu çalışma ile ilişki hayatınızı, parasal durumunuzu, iş hayatınızı, sağlığınızı, psikolojinizi, aile ilişkilerinizi tamamen dönüştürebilirsiniz. Yaşam alanınızı sizi koruyan, destekleyen, güç veren bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Feng Shui çalışması ile uzun zamandır, hayal ettiğiniz ve sizin olmasını istediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz.

Feng Shui çalışması en güçlü yaratım çalışmasıdır.

Can Aydoğmuş 10 yıllık tecrübesi, özel enerjisel farkındalığı ve kendi yetileri ile sizlere rehberlik ediyor.

 

Bu çalışmanın ilerlemesi:

 

1. Sizinle karşılıklı konuşarak bir analiz yapılır ve ihtiyaçlar belirlenir.
2. Yaşam alanının tüm köşelerinden, çekmecelerin içlerine, dolap içlerine kadar her yer gözden geçirilir.
3. Yaşam alanı negatif enerjilerden arındırılır.
4. Yaşam alanının ve ortamdaki eşyaların enerjilerine, yaydıkları frekanslara, size olan etkilerine bakılır.
5. Yaşam alanından çıkartılması gereken eşyalar belirlenir.
6. Yaşam alanına alınması gerek eşyalar söylenir.
7. Yapılması gereken dizayn ve dekorasyonlar söylenir.
8. Konulması gereken resim, heykel, mandala, semboller v.s. söylenir.
9. Kullanılması gereken renkler söylenir.
10. Yaşam ortamında olması gereken canlılar söylenir.
11. Ortamı ve yaşam alanındaki kişileri etkileyen tüm etkenler ve unsurlarla ilgili kişiler bilgilendirilir. Ve bunlarla ilgili neler yapmaları gerektiği öğretilir.
12. Ortamın ve kişilerin enerjisini değiştirmeleri için kişilere daha önce hiçbir yerde olmayan çok özel ve güçlü enerjisel tekniklerin eğitimleri verilir.
13. Can Aydoğmuş o yaşam ortamı ve kişilerle ilgili kendisine kişilerin yüksek benliklerinden gelen bilgileri paylaşır.
14. Ataların Gücü ile tam olarak temasa geçmeleri için özel bir eğitim verir.
15. Kişilerin hayatlarında Yaratım yapması gereken şeylerle ilgili yapmaları gerekenler söylenir.
16. Yaşam Alanın Haritası çıkartılarak, Harita üstünden kişilerin yapması gereken düzenleme ve değişiklikler gösterilir.
17. Çalışma tamamlandıktan sonra Can Aydoğmuş çeşitli materyaller, dökümanlar paylaşır. Kişilerle bağlantıda kalır ve gelişmeleri takip eder. Dediği her şey bittikten sonra gidip kontrol eder. Ortamın enerjisel durumuna bakar. Bu kontrol ücretsizdir.
18. Kişilerin elde edecekleri Materyaller:
19. E-mail yolu ile kişilere kullanmaları gereken şeyler yollanacaktır.
20. Yaşadıkları alanlara koymaları için e-mail yolu ile Mandalalar yollanır.
21. Ses dosyaları
22. Gece uyurken ve gündüz dinlemeleri gereken ses frekansları
23. Okumaları gereken dosya ve kitaplar
24. Ev veya yaşam alanlarına sıkmaları için kendisinin enerjisel yağlar ve spreylerle hazırladığı özel bir oda spreyi de kargo ile kişilere yollanır.
25. Can Aydoğmuş gerekli gördüğü bilgi ve çalışmaları da kişilerle paylaşır.
26. Kişilerin Enerji bedenlerini destekleyecek ve dönüşüm yaşamalarını sağlayacak tavsiyelerin ayrıntılı bilgisi.